Din Görevlilerimiz

Mehmet Pazarlıklı-Fredericia

1975 Yılında Zonguldak'ta doğdu. İlköğretimden sonra 1995 yılında Bolu/Gerede İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Ü. İlahiyat Fakültesine girip 2000 yılında mezun Oldu. 2002 yılında Ankara Nallıhan'a imam hatip olarak atandı. 2003-2015 yılları arasında Ankara Etimesgut Etiler Camiinde imam hatip olarak görev yaptı.

2006-2010 Yılları arasında Fransa Din Hizmetleri Müşavirliğine bağlı Argenteuil Mevlana Camiinde uzun süreli din görevlisi olarak çalıştı.  Temmuz 2015'te Sincan İlçe Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı olarak atandı. 1 Ağustos 2017 tarihinde Kopenhag Din Hizmetleri Müşavirliğine bağlı Fredericia Camiinde göreve başladı.

2004 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal B. Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri/İslam Felsefesi Bölümünde "Farabi Düşüncesinde Saadetin Temel Kaynakları" konulu teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen Ankara. Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri /Din Sosyolojisi Bölümünde" Danimarka Türk Diyanet Vakfı (D.T.D.V) Örneğinde Üç Kuşak Türk Toplumunun Kimlik Edinme Süreci" konulu teziyle Doktora yapmaktadır. İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.