VAKIFTAN YENİ BİR HİZMET: AİLE ve DİNİ REHBERLİK BÜROSU

Danimarka Türk Diyanet Vakfı

Haberler

VAKIFTAN YENİ BİR HİZMET: AİLE ve DİNİ REHBERLİK BÜROSU

Danimarka Türk Diyanet Vakfı bünyesinde Ramazan ayından bu yana hizmet vermeye başlayan Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun resmi açılışı gerçekleşti. Eş ve çocuklar arasında iletişim, çocuk eğitimi, toplumda iyi bir birey, iyi bir eş olma ve daha birçok konuda dini danışmanlık hizmeti verecek.

Kopenhag Din Hizmetleri Müşaviri Hüseyin Gündoğar ve Vakıf Başkanı Bekir Demir’in birlikte açılışını yaptığı Rehberlik Bürosu; kurdele kesiminin hemen ardından ilk faaliyetini gerçekleştirdi.

Din Hizmetleri Müşavirliği ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından bayanlara yönelik planlanan Tefsir Dersler ilk gününde önemli bir konuğu ağırladı. Kursiyerlere sürpriz yaparak derse online katılan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI ilk tefsir dersini kendisi yaptı.

Tefsir Dersleri Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri olmak üzere haftanın üç günü Vakıf hizmet binasında yapılacak. Fyn ve Jylland adasından gelen yoğun talep üzerinde tefsir kursunun Eylül ve Ekim aylarında Aarhus’ta yapılması planlanıyor.

Rehberlik Bürosunda Bayan Din Görevlisi Maidenur DİNDİ’nin görev yapacağı Rehberlik Bürosu hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında 0045 43 20 10 51 nolu telefon hattı ile hizmete açık olacak. 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde Yorum Yazın
Adınız
E-posta
Yorum
 

Aktif Ziyaretçi : 3
Dün Tekil : 349
Bugün Tekil : 39
Toplam Tekil : 929039