Ringsted’de veliler çocuklarıyla yarıştı

Ringsted Cami Derneğinde din görevlisi Şenol Turan tarafından hazırlanan bilgi yarışmasının galibini yedek sorular belirledi. Yarışmaya katılan öğrencilerin velileri ön sıradan yarışmayı heyecanla takip ederken sorular karşısında zorlandıkları anlarda onlara moral desteği verdiler. Yarışma başlamadan papatyalar grubu yaptıkları sunumlarla ve söyledikleri ilahilerle programa renk kattılar.

Din Hizmetleri Müşavir V. Hüseyin Gültekin ve Dernek Başkanı Mustafa Muhçu tarafından yapılan konuşmaların ardından başlayan bilgi yarışmasında öğrencilere 2017 ve 2018 yılında işledikleri derslerden hazırlanan sorular soruldu. Birçok yetişkinin hatırlamakta zorluk çektiği dini kavramlara kısa sürede cevap veren öğrencilerin heyecanı ve rekabeti programa katılanlara unutulmaz anlar yaşattı. 

Yedek sorularla galibin belirlendiği yarışmada; Yusuf Can Kaymakçı, Bünyamin Yıldırım ve Muhlis Kekeç oluşan 5 Nolu Masa birinci olurken sabah grubunda Melih Altuntaş ve Berkan Kıral birinciliği paylaştılar. Hikaye ve roman grubunda ise ayın birincileri Çağrı Yıldırım ve Emre Kadir Gökkaya olarak belirlendi. 

Yarışmada birinci olan öğrenciler ödüllerini, Hüseyin Gültekin, Mustafa Muhçu ve Dursun Mehmet Dindi'nin elinden aldılar. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere Kopenhag Din Hizmetleri Müşavirliği tarafından Danca Kur'an-ı Kerim Meali hediye edildi.

Programın sonunda din görevlisi Şenol Turan ve papayta grubunu çalıştıran Zöhre Turan'a kadın kolları başkan Emine Muhçu tarafından emeklerine teşekkür mahiyetinde çiçek takdim edildi

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde Yorum Yazın
Adınız
E-posta
Yorum