Odense Türk Kültür Merkezi din görevlilerine ev sahipliği yaptı.

Danimarka Türk Diyanet Vakfı

Haberler

Odense Türk Kültür Merkezi din görevlilerine ev sahipliği yaptı.

Danimarka'da görev yapan din görevlileri, Ramazan Ayı ana temalı çalışma toplantısını Odense Türk Kültür Merkezinin ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Din Hizmetleri Müşavir V. Hüseyin Gültekin başkanlığında yapılan toplantıda; Ramazan ayında sunulacak dini ve sosyal hizmetlerin yanı sıra, vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu ve gündeme ilişkin diğer konular müzakere edildi. 

Ramazan ayında Danimarka Türk Diyanet Vakfı çatısı altında bulunan tüm camilerde mukabele okunacak. Bazı camilerimizde iftar çadırı kurulacak ve tüm ayı boyunca hergün oruçlulara iftar verilecek. Birçok camide ise de ay boyunca belirli günlerde iftarr ve sahur programları yapılacak. Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu ise bu yıl Ramazan ayında başlayacak. Kurban ibadetini  Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu aracılığı ile yerine getirmek isteyenlerin kurban bağışlarını bu ayda alınmaya başlanacak. 

Toplantı sonunda; Dernek Başkanı Hakkı Erdönmez din görevlilerini derneklerinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek Din Hizmetleri Müşavirliğine teşekkür etti. Danimarka'daki görev süresi sona ermekte olan din görevlileri hellalik isteyerek çalışma arkadaşlarıyla vedalaştılar.

Aktif Ziyaretçi : 3
Dün Tekil : 387
Bugün Tekil : 301
Toplam Tekil : 656485