Hedehusene Fetih Camiinde yangın

Danimarka Türk Diyanet Vakfı

Haberler

Hedehusene Fetih Camiinde yangın

Danimarka Türk Diyanet Vakfına bağlı Hedehusene Fetih Camiinde yangın meydana geldi. Namaz vakti dışında çıkan yangında can kaybı yaşanmazken geniş çaplı maddi hasar meydana geldi. Kundaklama şüphesiyle itfaiye ve polis ekiplerince yapılan incelemenin ardından yangının çıkış sebebi açıklığa kavuştu. Yangının binanın çatı katında bulunan güneş enerjisi panellerinde meydana gelen elektrik arızası sebebiyle meydana geldiği belirlendi. 

T.C. Kopenhag Büyükelçisi Uğur Kenan İpek ve Din Hizmetleri Müşavir V. Bekir Demir, olayın hemen ardından camiye gelerek incelemelerde bulundu ve dernek yetkililerinden yangınla ilgili bilgi aldı. Danimarka'daki tüm camilerimiz için polisten ve istihbarat makamlarından gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması talep edildi. 

Geniş çaplı maddi hasar sebebiyle Cami geçici süreyle ibadete kapatıldı. Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle Høje Taastrup Belediyesi cami yakınında bulunan spor salonunu Bayram Namazı için dernek üyelerine tahsis etti. Bayram Namazı saat 06.00'da Hedehusene Hallen'da eda edilecek. Bayram Namazı için gelecek olan kardeşlerimizin seccadelerini berebelerinde getirmeleri yerinde olacaktır.

Danimarka Türk Diyanet Vakfı olarak Hedehusene Fetih Camii yönetim kurulu üyelerine ve kıymetli üyelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, huzurlu bir bayram geçirmelerini niyaz ederiz.

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde Yorum Yazın
Adınız
E-posta
Yorum
 

Aktif Ziyaretçi : 10
Dün Tekil : 254
Bugün Tekil : 112
Toplam Tekil : 883957