Hac Seminerleri Ikast ve Kopenhag’ta yapıldı

2017 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı ile hac yolculuğuna çıkmaya hazırlanan adaylara Ikast ve Kopenhag'ta bilgilendirme seminerleri yapıldı. Ikast Camii ve Danimarka Türk Vakfı ev sahipliğinde gerçekleşen seminerlere hacı adayları, yakınları ve kafilede görev alacak din görevlileri katıldı. Hacı adaylarına seminer öncesi  hurma ve zemzem ikram edildi. 

Hac ile genel bilgilendirme, haccın fıhki boyutu, hikmetleri ve hac ibadeti ve seyehati sırasında insani ilişkilerin anlatıldığı seminerde hanım adaylara ayrıca sunumlar yapıldı. Kadınların özel durumları ile hakkındaki bilgileri Ikast şehrinde bayan din görevlisi Ayşe Bahadır, Kopenhag şehrinde ise bayan din görevlisi Maidenur Dindi verdi. 

13 Ağustos-12 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek hac seyehati boyunca adaylara Din Hizmetleri Müşavirliği tarafından görevlendirilen aşağıdaki din görevlileri rehberlik edecekler. Danimarka Hac Kafilesi bu yıl Billund ve Kopenhag Havalimanlarından kutsal topraklara uçacaklar.

Muhammet Ali Uğur/Kafile Başkanı

Recep Öz/Grup Görevlisi

Abdullah Şen/Grup Görevlisi

Din Görevlisi Mehmet Dindi'nin okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerler, teknik konularda bilgilendirme, eşyaların dağıtımı ve misafirlere yapılan ikramlarla son buldu.

Hacı adaylarına bir sonraki bilgilendirme seminerleri gruplara yönelik olarak 30 Temmuz 2017 Pazar günü öğle namazından sonra Hedehusene Fetih Cami, Ishoj Mevlana Camii ve Ikast Fatih Camiinde yapılacak. 

 
Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde Yorum Yazın
Adınız
E-posta
Yorum