"Güçlü iletişim ve istişare ile birlikte güçlüyüz"

Danimarka Türk Diyanet Vakfı

Haberler

"Güçlü iletişim ve istişare ile birlikte güçlüyüz"

Danimarka Türk Diyanet Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren Fyn, Jylland ve Sjaelland adaları dernek başkanları ve yöneticileri istişare toplantısı Vakıf hizmet  binasında yapıldı. Toplantıdan "Güçlü iletişim ve istişare ile birlikte güçlüyüz" mesajı çıktı. Toplantıya Din Hizmetleri Müşavir V. Bekir Demir, Vakıf Başkanı Taha Dursun, dernek başkanları ve yöneticileri ile Vakıf ve Müşavirlik çalışanları katıldı. 

Müşavir Vekili Demir'in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Başkan Dursun'un Vakfın amacı, faaliyet alanları ve yapısal işleyişi hakkındaki sunumu ile devam etti. Vakfımız, din görevlilerimiz ve derneklerimiz hakkında son dönemde Danimarka yerel ve ulusal basınında çıkan haberler başta olmak üzere Mevlid-Nebi Haftası, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Dönemi, Vekaletle Kurban Organizasyonu, Umre programı ile gündeme ilişkin birçok konuda müzakereler yapıldı. 

23-27 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Mevlid-i Nebi Haftası Danimarka'da bir dizi etkinlikle kutlanacak. Etkinlikler çerçevesinde; Sjaellland, Fyn ve Jylland adasında üç ayrı program icra edilecek. 01 Eylül 2018 tarihinde başlayan 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Dönemi, 16 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. Haftada en az sekiz saat dersin işleneceği hafta sonu kurslarında ilk defa müfredat birliği uygulanacak. 

Basında çıkan her habere ve iddiaya cevap verilmemesinin altı çizilirken Vakfımızı zedeleyen ciddi iddalara karşı hukuki süreç başlatılması gerektiği dile getirildi. Katılımcıların tamamı hac konusunda yaşanan sıkıntılar için çözüm bulunması noktasında hem fikir olurken; sorunun çözümü için gerekl alt yapı çalışmalarının başladığını Vakıf avukatı dile getirdi. Güçlü bir Vakıf için değişen koşullara göre hareket edilmesinin yerinde olacağı yönündeki talepleri yerinde bulan Müşavir Vekili ve Vakıf Başkanı, gerekli notları büyük harflerle aldıklarını yetkili kurullara taleplerinin iletileceğini söyledi. 

İstişare toplantılarının sıklıkla yapılmasının önemine dikkat çekilirken bir sonraki toplantının 11 Kasım 2018 tarihinde Svendborg Derneği ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi. 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde Yorum Yazın
Adınız
E-posta
Yorum
 

Aktif Ziyaretçi : 3
Dün Tekil : 146
Bugün Tekil : 88
Toplam Tekil : 722278