Vakfımız tarafından Danimarka’da ilk resmi nikah kıyıldı.

Danimarka Türk Diyanet Vakfı

Haberler

Vakfımız tarafından Danimarka’da ilk resmi nikah kıyıldı.

Kilise Bakanlığının din görevlilerimize verdiği resmi nikah kıyma yetkisi fiili olarak ilk kez Vildan&Muhittin çiftinin nikah töreninde kullanıldı. Ishøj Camii Din Görevli Faik Uslu tarafından kıyılan nikah törenine Din Hizmetleri Müşaviri Hüseyin Gündoğar da katıldı. Evlenen çifte Danimarka Türk Diyanet Vakfı tarafından K.Kerim ve hat sanatından bir plaket hediye olarak takdim edildi.

Danimarka'da inanç cemiyeti statüsüne sahip kuruluşlar, üyelerinin resmi nikahlarını kıyma hakkına sahip. Din görevlilerine tanınan bu yetki artık Danimarka Türk Diyanet Vakfı merkezinde ve bağlı camilerinde uygulanacak. Resmi ve dini nikahın birlikte kıyıldığı bu hizmetten faydalanmak isteyen üyelerimiz, 33 23 03 13 veya 81 61 66 20 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler.

Yorumlar (2)

HAYIRLI OLSUN
Danimarkada din görevlilerinin resmî geçerliliği haiz nikah kıyma uygulamasını hayata geçirebilmeleri için bilhassa 2012 2013 ve 2014 yıllarında resmî yollarda ve akademik platformlarda verdiğimiz çaba yazdığımız onlarca yazı yanında resmî sivil ve siyasi mercilerle yaptığımız pek çok görüşmenin netice vermesi en büyük mutluluğumuzdur. 8-10 yıl gecikmeyle de olsa bu sonuca ulaşılması güzel bir başlangıçtır. Tebrik ediyorum.
Ahmet Onay
Ramis Çelik
Hayırlı uğurlu olsun doğrusuda budur.
Sıra Türkiye Cumhuriyeti devleti Diyanetin atacağı
Adımı bekliyoruz.

Yorum Yaz

Sizde Yorum Yazın
Adınız
E-posta
Yorum
 

Aktif Ziyaretçi : 8
Dün Tekil : 164
Bugün Tekil : 164
Toplam Tekil : 915885