Camiye Gidiyorum-2 ders kitabı yayınlandı

Danimarka Türk Diyanet Vakfı

Haberler

Camiye Gidiyorum-2 ders kitabı yayınlandı

Hafta sonu camilerimizde verilen din eğitiminde ders materyali olarak kullanılmak üzere Avrupa Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanan ve Danimarka’ya uyarlanan Camiye Gidiyorum-2 yayınlandı. Uzun bir hazırlık döneminden sonra yayınlanan kitap, yeni eğitim-öğretim döneminde tüm camilerde ders kitabı olarak okutulmaya başlayacak. 

Danimarka Türk Diyanet Vakfı tarafından yayınlanan 269 sayfalık ders kitabı; itikat, ilmihal, siyer, ahlak, peygamberler tarihi, İslam ilimleri ve sanatları konuları gibi zengin bir içeriğe sahip. Ders kitabındaki dini ve tarihi anlatımlar, kısa ve sade cümlelerle ifade edilerek resim ve çizimlerle süslenmiş. Öğrencilerin derslere aktif katılımı metodunu önceleyen kitapta birçok afiş, kavram haritası ve proje çalışması bulunuyor.

Danimarka eğitim sisteminin pedagojik formatına uygun bir şekilde uyarlanan kitapta bulunan metin, terim ve kavramlar, öğrencilerin anlama kolaylığı için Dr. Abdullah Şimşek tarafından Danca’ya tercüme edildi. Recep Avsever’in grafik tasarım ve uygulamasını yaptığı ders kitabının; metin okuma ve düzeltmeleri ile dini ve tarihi kaynaklara uygunluğu incelemesini Abdurrazak Sarıkaya yaptı. 

Böylece Danimarka Türk Diyanet Vakfımız daha önce baskısını yaptığı Camiye Gdiyorum-1 adlı 'ders materyalleri serisine' bir yenisini ekleyerek kurs öğrencilerimizin istifadesine sunmaya devam ediyor.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde Yorum Yazın
Adınız
E-posta
Yorum
 

Aktif Ziyaretçi : 6
Dün Tekil : 195
Bugün Tekil : 69
Toplam Tekil : 898508